מכתב לעולה גרדום

מאיר פיינשטין, עולה גרדום יקר שלי, אני כותב לך מכתב כי שר החינוך ביקש ממני לדבר איתך ברגעים שלפני מותך. אבל אני לא ממש מכיר אותך עולה גרדום יקר שלי. אפילו לא ממש ידעתי מה זה גרדום עד שהמורה הסבירה לנו שגרדום הוא במה קטנה שבה מעלים אנשים לתלייה.

כדי להכיר אותך, עולה גרדום יקר שלי, נכנסתי לויקיפדיה וקראתי קצת עליך. קראתי שאתה לא אחד אלא 12, אפילו 13 אם מחשיבים את איש ההגנה שנתלה אבל לא חלק מכם.

קראתי לגבי הפעולות שלכם, תקיפת אוטובוס של ערבים, פיצוץ תחנת רכבת, הלקאת בריטים ותקיפה של משטרת רמת גן כדי שתגנבו נשק לבצע עוד פעולות אחרות. קראתי שבגין גם השתמש בכם בתעמולת הבחירות שלו בשנת 1977 כי דודו טופז שהתאבד לא מזמן קרא לחודדות ולבובלילים צ'חצ'חים. אחלה מילה זו צ'חצ'חים, צריך להחזיר אותה. מסתבר שהיה גם איזה עיראקי בחבורה שלכם.

בכל מקרה, לא ממש הצלחתם בפעולות שלכם, אתה די לוזר, אני חייב להגיד, אם היית משתתף באח הגדול או בהישרדות אין מצב שהיית נשאר אחרי הפרק הראשון.

אבל אתה יודע לדבר, ראיתי באתר של האצ"ל נאומים יפים שלך, הנה אחד, זוכר אותו?

משטר של עצי תלייה, זהו המשטר שהנכם רוצים להשליט בארץ זו, שנועדה לשמש מגדל אור לאנושות כולה. וברשעותכם האווילית הנחם מניחים כי על ידי משטר זה תצליחו לשבור את רוח עמנו, העם שכל הארץ הייתה לו לגרדום. טעיתם, תיווכחו כי נתקלתם בפלדה, בפלדה המתחשלת לאש האהבה ולשנאה, האהבה למולדת ולדרור, והשנאה לשעבוד ולפולש. פלדה בוערת היא, לא תשברוה. את ידיכם תיכוו.

אמרת את זה במשפט שלך, סרבת להישפט מול הבריטים, אמרת שהם משעבדים ואתה לא תישפט, יצאת גבר. היית גם חתיך כזה עם התספורת המוזרה שלך והשיער שלך שמפוצץ בג'ל.

קיצור, המורה רוצה שנהיה מחוברים למורשת הארץ ושנתחבר לקטע שלך, אבל מה, לא מתאים לי למות ככה, אני עוד צעיר ובא לי לחיות. מה אני צריך את השטויות האלה שלך, חוץ מזה, מה עשו לי הבריטים? יש להם אחלה מוזיקה, אחלה סרטים ואחלה לונדון. אני גם לא ממש מצליח להבין, מצד אחד מחנכים אותנו לשנוא מחבלים מתאבדים ולהיות חיילים טובים ומצד שני אומרים לנו שמחבל מתאבד זה טוב. אז אני כבר לא מבין מי צודק.

חיפשתי בגוגל את האתר של החמאס אבל לא מצאתי, המילים האלו שלך שאמרת בבית המשפט הזכירו לי את הדברים שהחמאס אומר עלינו, שאנחנו האויב הציוני שכובש להם את האדמות וגונב להם את המדינה. במקום את האתר של החמאס מצאתי כל מיני אתרים של הפלשתינים ולפי מה שהם אומרים, אנחנו מזה לא נחמדים אליהם, אפילו הרבה יותר גרועים ממה שהבריטים עשו לנו. אז אם אתה היית מוכן להתאבד רק בגלל שלא הסכמת עם הבריטים, למרות שהם לא לקחו לך את האדמות, הרסו לך את הבית, רצחו לך את המשפחה, סגרו אותך בתוך כלא ענק, בנו עליך חומות גבוהות, מנעו ממך לזוז, או תקעו אותך שעות במחסומים, אז מה אני אמור להגיד על איש חמאס?

בינינו, אבל זה רק בינינו, כי אם תגיד למישהו שאמרתי את זה אני ארצח אותך שוב, וואלה, עכשיו שאני מסתכל עליך, אנשי החמאס נראים לי מזה הרבה יותר גברים מכל החיילים הישראלים ביחד, אפילו הרבה יותר גברים ממך. אתה ניסית לעשות פעולה ונכשלת. הם חופרים מנהרות, מפציצים את ישראל מתי שבא, מתפוצצים בתל אביב בהתראה של שעה, וצה"ל זה לא איזה כמה בריטים מעפאנים עם ברמודה ששותים תה, וואלה, אני שומע את אחי ואת החברים שלו איך הם מפציצים בערבים ודופקים בהם מכות, אני שומע את החברות שלו שמנהלות את המחסומים ותוקעות ערבים כל היום בצד אחד של המחסום ובערב אומרות להם לחזור רק ככה כי בא להן. צה"ל זה לא הבריטים, אם לצה"ל לא מתאים איך שהערבים מתנהגים, הוא לא מחפש אותם ומכניס אותם למשפט, הוא ישר יורה בהם, ולא רק בהם, בכל מי שנמצא לידם, מסוק אפאצ'י בא ודופק עליהם פצצה.

וואלה מאיר עולה גרדום, אתה כלום לעומת חמאסניק, תאמין לי, אם היית חי עכשיו, איש חמאס היה מלמד אותך מזה אומר להיות נאמן למולדת, מזה להיות אמיץ אמיתי.

סחתיין עליך עולה גרדום יקר שלי, למדתי היום את המשמעות האמיתית של חוסר פחד. אבל הכי חשוב, למדתי לא להאמין לשר החינוך, הוא מנסה לעבוד עליי שאתה בסדר והערבים לא, הלוזר הזה עשה בדיוק ההיפך. וואלה, עכשיו, אחרי שקראתי עליך וקראתי על הפלשתינאים, אני מזה מתבייש שאני ישראלי, נראה לי אני מצטרף לאנרכיסטים נגד הגדר, דווקא הם נראים לי אמיצים כמוך, חלשים מול חזקים, מאמינים בדברים גבוהים בדיוק כמוך. וואלה, אני אצטרף אליהם וביחד נלך, נפרק את הגדר. אולי עוד חמישים שנה שילמדו את הילדים הפלשתינים על האבות הגיבורים שלהם, הם גם יגידו שהיו כמה ישראלים בסדר ושלא כולם היו חארות כמו שר החינוך.

תגובה אחת

 1. ואוו. בהחלט חזק ומשוחז לעילא. ואין אלא להיזכר במילותיה של חווה אלברשטיין:
  "עד מתי יימשך מעגל האימה
  רודף הוא נרדף מכה הוא מוכה
  עד מתי ייגמר הטירוף הזה
  ומה השתנה לך מה השתנה?
  אני השתניתי לי השנה
  הייתי פעם כבש וגדי שליו
  היום אני נמר וזאב טורף
  הייתי כבר יונה והייתי צבי
  היום איני יודעת מי אני"

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: